Ab Ovo i Teatr Franciszka

@

Ab Ovo

IMPRO to nowa forma teatralno-kabaretowa w 100% improwizowana znana już na całym świecie i uwielbiana przez publiczność. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. To właśnie sugestie WIDZA decydują o przebiegu wieczoru czyli innymi słowy u nasz PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI !!! 

Śmiech do łez, zaskakujące pomysły, abstrakcyjne poczucie humoru, błyskotliwe puenty i nieprzewidywalne zwroty akcji – to wszystko na życzenie widza! 

W spektaklach AB OVO nie ma ani scenariusza ani reżysera, a aktorzy spełnią najbardziej kreatywne i karkołomne zadania od widowni! Show PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI w wykonaniu Teatru Impro AB OVO to wybuchowa mieszanka inteligentnego humoru, piosenek i teatru.   

 

Teatr Franciszka 

„Ewangelia według… Kobiet” to biblijny musical Mariusza Kozubka, z muzyką Piotra Solorza w wykonaniu młodzieżowego „Teatru Franciszka” i zaproszonych muzyków i wokalistek. 

Tym razem sceniczną opowieść snują znane z kart Nowego Testamentu kobiety. 

Ewangelie zostały spisane przez mężczyzn – i to męski punkt widzenia po dziś dzień włada naszą wyobraźnią. A co by było, gdyby Ewangelię opowiedziały, a może raczej zaśpiewały, kobiety? 

„… to widowisko chwilami dowcipnie i lekkie, ale kiedy trzeba – dostojne i przejmujące. Dzięki kreatywności i nowym kontekstom biblijnym aktorzy „ubrali” znane treści w oryginalny kostium. Uwspółcześnione sceny biblijne nie zniekształcają jednak prawdy Ewangelii. Ich nowa odsłona przypomina widzowi, że Jezus także i dziś może wkroczyć w jego życie.” (ks.Rafał Skitek, Gość Niedzielny). 

W spektaklu w pozornie odrębnych epizodach pojawiają się znane z Ewangelii postaci kobiet, które dzielą się fragmentem swojej historii, są wśród nich: Maryja, Elżbieta, towarzyszące Jezusowi siostry Maria i Marta, córeczka Jaira, a także kobieta cierpiąca na krwotok, Jawnogrzesznica oraz Maria Magdalena. Tym, co łączy pozornie odmienne historie jest doświadczenie spotkania z Mistrzem oraz pełne miłości, wierne towarzyszenie Mu aż po krzyż i zmartwychwstanie. Na scenie pojawią się także Herodiada i Salome oraz żony Piłata, Heroda i Kajfasza, które pośrednio mają również wpływ na bieg wydarzeń.