Czwartek, 7 lipca

@

Czwartek jest dniem i świętem kapłanów . Stąd też czwartki na każdym forum są wyjątkowo celebrowane. Pierwsza część dnia upłynęła jak zawsze; śniadanie, jutrznia, warsztaty, mnóstwo śmiechu, zabawy i wspólnych rozmów.
Druga zaś część miała trochę inny charakter. Otóż po obiedzie miały miejsce kręgi biblijne z animatorami. W trakcie nich młodzi omawiali fragment Ewangelii św. Mateusza o epileptyku (17, 14-21). Tuż po spotkaniach w kręgu młodzież podzielona na dwie grupy, miała możliwość uczestniczyć w spotkaniu z ekspertem od biznesu, który opowiadał o kulisach zostania przedsiębiorcą i korzyścią z posiadania własnego biznesu.  Pozostałą część młodych spotkała się Magdaleną Kaczor – wolontariuszką Wolontariatu Misyjnego Salwator. Opowiadała ona o swoich misjach w Meksyku. Pokazywała zdjęcia, filmiki i…rozdawała cukierki.
Podczas Uczty Eucharystycznej homilię wygłosił ks. Paweł Radziejewski SDS. Mówił o porażkach i o tym jak z nimi walczyć . Przedstawił różne cele porażki, po to, aby wiedzieć kiedy jej doświadczać.
Na koniec neoprezbiterzy udzielili specjalnego błogosławieństwa wiernym.
Najbardziej wyjątkowym momentem był wieczór. Jest to tzw. Noc konfesjonałów. W tym czasie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wszyscy księża udzielali sakramentu pojednania. Temu czasowi towarzyszy wiele łez wzruszenia oraz zwyczajnego uśmiechu.

A jutro kolejna dawka emocji!