Niedziela, 10 lipca

@

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. I właśnie wczoraj zakończyliśmy XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach pod Wrocławiem . Bez wątpienia był to wyjątkowy czas. Nie tylko pod względem doskonalenia swoich talentów, ale przede wszystkim pod względem duchowym. Forum to największa akcja  wakacyjna organizowana przez księży Salwatorianów;  ks. Macieja Szeszkę oraz ks. Łukasza, gdzie w duchu chrześcijańskim zbiera się młodzież z całej Polski, po to by wspólnie chwalić Pana. Każdego dnia  młodzi ludzie brali udział we wzruszających adoracjach, nabożeństwach i Eucharystiach, których oprawą zajmowali się sami uczestnicy.  Codziennie do Dobroszyc przybywali liczni goście, którzy wygłaszali ciekawe konferencje na temat poszczególnych haseł dnia.

W tym roku mieliśmy okazję gościć: Janka Melę, Siostrę Gaudię Skass czy Mikołaja Kapustę. Każdy z przybyłych gości przedstawił inną historię oraz inne, wyjątkowe spojrzenie na świat.  Jednak Forum to nie tylko czas modlitwy i skupienia.  Przez pięć dni uczestnicy brali udział w licznych warsztatach, które rozwijały ich zdolności. W tym roku zorganizowaliśmy wiele ciekawych warsztatów. W śród nich: warsztat krawiecki, skimboard, pierwsza pomoc, warsztat teatralny, piłki siatkowej, piłki nożnej, warsztat fotograficzny, DKF, gier planszowych, bębniarski, oraz warsztat plucia do mikrofonu – czyli beat-box. Jak widać dla każdego coś dobrego. Oprócz warsztatów młodzież uczestniczyła w wieczorkach radości, kinie plenerowym, zumbie na powietrzu oraz meczach siatkówki i piłki nożnej, podczas przerw poobiednich. Przez 5 dni animatorzy prowadzili również kręgi biblijne, gdzie w małych, kameralnych grupach rozważali fragmenty Pisma Świętego. W wydarzeniu brali udział również mieszkańcy Dobroszyc m.in. poprzez uczestnictwo w Drodze Światła ulicami Dobroszyc.

Całym zwieńczeniem Forum było tzw. Święto  Młodych. To czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów oraz prezentacji grup warsztatowych. Na święcie młodych w tym roku pojawili się m.in.  Zakopower, Luxtorpeda oraz Sąsiedzi. Święto Młodych było dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogli pojawić się na całym spotkaniu (trwało tylko weekend i było skondensowaniem wszystkiego tego, co działo się podczas całych dziewięciu dni). Warto zaznaczyć, że Forum nie byłoby tak zorganizowane, gdyby nie ogromna pomoc wielu sponsorów, Młodych Salwatorianów, animatorów, funkcyjnych i koordynatorów.

To bez wątpienia był wyjątkowy czas. Ponad dwudziestodwuletnia tradycja Forum to wielki dorobek Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Teraz czas na przygotowywanie kolejnego, już XXIV FM!