Patrycja Markowska

@

Patrycja Markowska karierę swą muzyczną, bo i to ona jest w jej biografii odpowiedzią na pytanie kim Markowska jest, rozpoczęła w roku 2001, a mianowicie albumem pt. „Będę silna” (płytę promował wtedy między innymi całkiem udany duet z ówczesny olimpijczykiem i liderem zespołu Sceptic – Marcinem Urbasiem). 

Artystka do tej pory nagrała osiem płyt – debiutancki zatytułowany „Będę silna”, następnie „Mój czas” (2003) oraz „Nie zatrzyma nikt” (2005), za pomocą których ugruntowała swą pozycję na rynku muzycznym i w środowisku piosenkarzy krajowych. Z tych płyt pochodzą między innymi takie jej hity jak „Drogi kolego”, później „Cztery ściany”, również „Gdy zgasną światła” oraz „Nie zatrzyma nikt” (tam też i z gościnnym udziałem ojca artystki, Grzegorza Markowskiego). Przełomowym natomiast okazał się być album pt. “Świat się pomylił”, który zdołał pokryć się platyną. Popularność jej pierwszego, a tytułowego singla z tamtej to płyty, pokazuje, że na taką Patrycję Markowską właśnie wszyscy czekali. Tytułową piosenką wówczas Patrycja Markowska zwyciężyła w odbytym Koncercie Premiery 44. Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007. Swoim występem Patrycja można śmiało rzec – oczarowała, zarówno widzów w Amfiteatrze Opolskim, jak również i przed telewizorami, ale też dziennikarzy, którzy zgromadzili się na Festiwalu, a którzy uhonorowali ją następnie nagrodą Dziennikarzy. Również dzięki tejże płycie Markowska została laureatką słynnego plebiscytu miesięcznika Glamour, laureatką następnie nagrody „Złote Dzioby” radia Wawa, czy wreszcie Artystką Roku w konkursie ESKA Music Awards 2008, a jej recitale mogły uświetnić Festiwal w Opolu i Soocie! 

Rok 2009 również był pełen ważnych dla artystki wydarzeń o charakterze stricte artystycznym: w czerwcu wystąpiła na przykład na 46 KFPP Opole 2009 oraz sopockim Festiwalu TOP TRENDY – w koncercie TOP, zagrała też przed koncertem samego Lennego Kravitza oraz na popularnym Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę. 

26 października 2010 roku kolei wyszedł piąty album artystki pt. „PATRYCJA MARKOWSKA”, która z miejsce pokryła się platyną. To album uważany już za najbardziej dojrzały, jak i osobisty w całej dotychczasowej karierze tej wokalistki. Single – mianowicie „Księżycowy”, „Hallo, Hallo” oraz “Ostatni” nie opuszczały wówczas czołówki tych najchętniej granych utworów w stacjach radiowych. 

W 2013 ukazał się album Markowskiej „Alter Ego”, całkiem dobry. Później, bo w 2017 roku jej płyta pt. „Krótka płyta o miłości” (dotąd zdecydowanie najlepsza), by w końcu, mogła nadejść jej ostatnia, czyli „Droga”. 

Źródła:

Patrycja Markowska