Piątek, 12. lipca

@

Czemu nie wytrwać do końca?

Piątek na Forum Młodych jest dniem szczególnym. To właśnie dziś rozpoczyna się Święto Młodych, gdy spędzamy dużo czasu na zabawie podczas festynu, koncertów i różnych występów. Zanim jednak to nastąpi, witamy już ostatniego gościa, którym jest ksiądz Maciej Dalibor- salwatorianin i jednocześnie warsztatowiec (Lectio Divina). Nasz kapłan mówiąc o głoszeniu Chrystusa, pokazywał świadectwa uczestników, które znaleźć możecie na stronie rms.sds.pl

Wieczorem plan uległ zmianie, bo po konferencji księdza Macieja udaliśmy się na Mszę Świętą, a następnie na Drogę Światła, ulicami Dobroszyc. Podczas niej mogliśmy rozważać kolejne stacje męki Chrystusa. Nabożeństwo poprowadził ksiądz Jerzy Morański.

Następnie nadszedł czas na zabawę i odpoczynek, bo mieliśmy okazję do obejrzenia spektaklu Teatru Franciszka pt. „Ewangelia według kobiet”. Ukazana została historia kobiet, które pojawiły się w historii Jezusa i to, jaki wpływ mogły mieć na mężczyzn uczestniczących w planie zbawienia, np. na Heroda, Piłata czy Kajfasza.

Nie ma lepszego zakończenia dnia, niż spotkanie z Chrystusem, dlatego odwiedził On nas w postaci Najświętszego Sakramentu na adoracji.