Piątek, 8 lipca

@

Pięć dni niesamowitych i intensywnych dni warsztatowych zakończyliśmy. Już jutro odbędą się pokazy tego, czego uczestniczy nauczyli się pod okiem ekspertów. Wyjątkowo dzisiaj swoje umiejętności zaprezentowały już dwa warsztaty: gospel i skimboard. Jutro reszta!

Weekend na Forum nazywany jest tzw. Świętem Młodych. Jest to czas zabawy, radości, licznych koncertów oraz prezentacji poszczególnych warsztatów. To również świetna okazja aby przyjechali ci ludzie, którzy niestety nie mogli pojawić się na całym spotkaniu.

Po południu młodzież uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu. Prosto z Krakowa przyjechał Jan Mela. To człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności zdobył Biegun Północy i udowodnił, że niepełnosprawność to TYLKO stan umysłu. Jest on również założycielem fundacji, która opiekuje się niepełnosprawnymi. Janek wygłosił dla zebranych piękne świadectwo, podczas którego opowiadał o swoim życiu, tym co go spotkało i jak sobie obecnie radzi. Po spotkaniu uczestnicy robili sobie z gościem zdjęcia, rozmawiali i żartowali. Gość został również na Eucharystii, której przewodniczył ks. Marcin Dębkowski SDS, on również wygłosił homilię. Podczas Mszy Świętej zaprezentował się warsztat migowy, który właśnie w tym języku pokazał modlitwę Ojcze Nasz.

Stałym elementem Forum Młodych jest piątkowa Droga Krzyżowa, jednak w tym roku młodzież wraz z mieszańcami Dobroszyc pokonali Drogę Światła. To niezwykły moment, gdyż wychodząc z krzyżem na ulicę młodzi dali świadectwo prawdziwej wiary.

Zwieńczeniem całego dnia był Koncert zespołu Luxtorpeda, któremu nie przeszkodził nawet chwilowy brak prądu. Do późnych godzin młodzież bawiła się przy głośnych dźwiękach znanego zespołu. Jutro kolejny dzień emocji!