Poniedziałek, 4 lipca

@

Kolejny dzień pełen wrażeń! Dzisiaj wystartowało 20 przeróżnych warsztatów. Odbywały się one na terenie całych Dobroszyc… dosłownie. Część u nas w ośrodku, a część w szkole, na sali gimnastycznej oraz w Gminnym Centrum Kultury. Mi w tym roku przypadł zaszczyt bycia na planszówkach. Oprócz wrażeń, które wyniosłam z grania, miałam również okazję do podszkolenia swoich umiejętności opiekuńczych, ponieważ para prowadząca warsztat przyjechała ze swoim małym synkiem.

Oprócz warsztatowców, którzy dzisiaj dojechali odwiedziła nas również siostra Gaudia. Miała ona swoją konferencję w Kościele. Po niej udaliśmy się na spotkania w grupach, a tam odbyły się pierwsze kręgi biblijne na tegorocznym forum.

Wieczorem również nie próżnowaliśmy, ponieważ wszyscy poszliśmy tańczyć zumbę, którą poprowadziła jedna z warsztatowców- Ada Derkowska. Przyjechała wraz ze swoim mężem oraz trzema córeczkami. Forum Młodych daje wiele możliwości, ale tutaj naprawdę można rozwinąć swoje zdolności rodzicielskie… 🙂

Tradycyjnie dzień został zakończony Adoracją, ale po niej nastąpiło coś nietypowego- obyła się krótka pogadanka o historii naszego kraju, ponieważ w tym roku przeżywamy 1050 rocznicę chrztu Polski.

Dzięki Julka za relację!