Środa, 6 lipca

@

Kończy się piąty dzień Salwatoriańskiego Forum Młodych w Dobroszycach. To był niezwykle intensywny dzień przede wszystkim ze względu na to, że nasi uczestnicy już po raz trzeci spotykają się na warsztatach. Zmęczenie daje się we znaki, jednak to nie jest powód do poddawania lecz szlifowania swoich talentów.

Jest na Forum warsztat, który ma wieloletnią tradycję jest nim warsztat pierwszej pomocy. Młodzi ludzie szlifują swoje ratownicze umiejętności, po to, by ratować i pomagać innym. Każdy z młodych po zakończeniu kursu otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający umiejętności. Podczas zajęć robione są pozoracje, które imitują prawdziwe wypadki, bójki czy np. omdlenia.

Gościem dnia był pan Adrian Ambrozik – historyk, pośrednik pracy i certyfikowany trener. Podzielił się z młodzieżą wiedzą na temat patriotyzmu. Mówił kim jest patriota w dzisiejszych czasach, jak się zachowuje, jakie pojawiają się stereotypy oraz jest jak my wyobrażamy sobie patriotę.

Każda Msza Święta na Forum Młodych ma swój wyjątkowy charakter. Tworzą ją przede wszystkim uczestnicy poprzez procesje z darami, czytania, oprawę muzyczną czy dekoracje. To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem i radosnej modlitwy. Homilię dla zebranych wygłosił Kamil Leszczyński SDS.

Na zakończenie dnia odbył się wieczór radości, podczas którego grupy przedstawiały hasło Forum „Żyje się tylko raz” poprzez różne formy działalności artystycznej: taniec, śpiew, pantomimę itp. Wszystkim towarzyszył duch radości i wzajemnego dopingu.

Dzień zakończył się wspólną modlitwą różańcową oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu.