Wtorek, 5 lipca

@

Mija czwarty dzień Salwatoriańskiego Forum Młodych. Pierwszym punktem każdego dnia jest jutrznia- modlitwa poranna, podczas której uczestnicy dziękują za dobrą i spokojną noc. Tuż po sycącym śniadaniu młodzież udała się na warsztaty. Dzisiaj pod lupę weźmy warsztat DKF – dyskusyjny klub filmowy. Polega on na tym, że uczestnicy wspólnie oglądają film, po czym przystępują do dyskusji oraz omówienia problematyki. To niezwykle ciekawe zajęcia, ponieważ uczą wypowiadania się i poruszania wielu tematów, a przede wszystkim zaznajamiają z dobrym kinem.

Gościem dnia był znany vloger Mikołaj Kapusta, który prowadzi ewangeliczny kanał na kanale youtube. To młody człowiek z wielką pasją i miłością do Biblii. Aktualnie jest studentem teologii, która bardzo mu pomaga w tworzeniu filmików. Podczas konferencji poruszył bardzo ważny temat, mianowicie, Boga w kontekście Starego i Nowego Testamentu, tego czy w ST Bóg na pewno potępia człowieka i jest postacią, której człowiek ma prawo się bać. Swoje rozważania przeplatał żartami, śmiesznymi sytuacjami z życia, które bardzo się podobały młodym słuchaczom.

Po chwili krótkiego odpoczynku był oczywiście czas na Eucharystię, która była najważniejszym punktem dnia. Kazanie powiedział ks. Marek Gadomski, który miał w tym roku być pierwszy raz na Forum Młodych.

Ulewa, która wszystkich zaskoczyła nie pokrzyżowała planów naszych uczestników i bez żadnych komplikacji odbył się turniej sportowy wszystkich grup. Zabawie nie było końca, wszyscy wspólnie się bawili i śmiali.

Na koniec uczestnicy wzięli udział w Adoracji, która była czasem głębokiego wyciszenia i skupienia przed snem.