Dzień 3.

Kliknij aby powiększyć.

Dnia trzeciego przywitały nas deszcz i zachmurzone niebo. Zaspane twarze uczestników nie wzbudzały wzajemnego entuzjazmu, ale podczas pierwszego punktu wszyscy nabrali uśmiechu. Jutrznia dla wszystkich jest niesamowitym momentem, bo to pierwsze spotkanie każdego dnia z Panem. Następnym wyczekiwanym przez forumowiczów punktem było zdecydowanie śniadanie. Najedzeni i uśmiechnięci ruszyliśmy na warsztaty. Uczestnicy Salwatoriańskiego Forum Młodych mają wiele warsztatów do wyboru przy zapisach. Ja trwam w diakonii, w której zajmujemy się aranżacją muzyczną punktów liturgicznych. Dziś jednak postanowiłem dołączyć się do zajęć ze skimboardu, gdzie śmiechów i przemoczonych ubrań było więcej niż gdziekolwiek indziej. Gdyby nie diakonia i moje zamiłowanie do rozwijania śpiewu, na pewno wybrałbym ten warsztat.
Zmęczeni i wyczerpani po warsztatach zjedliśmy w końcu wyczekiwany obiad.
Następnym punktem programu było spotkanie z gościem. Dzisiaj mieliśmy możliwość wysłuchać świadectwa Ewy Kucharskiej i Karoliny Sadło, które opowiadały obecności Chrystusa w życiu codziennym i wyborach, które nam towarzyszą każdego dnia.
Kolejną bardzo emocjonującą częścią programu Forum Młodych była Eucharystia. Przewodniczył jej ksiądz Paweł Radziejewski, który wygłosił piękne kazanie i umożliwił nam zobrazowanie sobie tego przez co jesteśmy więzieni w dzisiejszych czasach – jednym z przykładów były telefony komórkowe. Wyjaśnił, że Chrystus napawa nas tylko dobrymi nawykami. U wielu z nas wielkie zainteresowanie wzbudziły słowa księdza, które brzmiały: “zacznij głosić Ewangelię od wyrzucenia swoich śmieci”. Jak wiadomo, ile ludzi tyle interpretacji jednego zdania, a że jest nas wiele to i również pojawia się masa wyjaśnień tych słów na różne sposoby. Ksiądz Radziejewski pokazał nam, że “ZDECYDOWANIE TAK! – JESTEŚ JEDNYM Z NICH”.
Następnym spotkaniem na Forum był krąg biblijny w grupach. Mieliśmy jeszcze raz możliwość aby usiąść i przedyskutować problematykę dzisiejszego fragmentu Pisma Świętego.
Ludzie zaskakują każdego dnia i jestem w szoku jako animator, zauważając jak wiele można wyciągnąć z kilku zdań tekstu.
Później potańczyliśmy podczas wieczoru w radości gdzie znów mieliśmy możliwość wspólnej integracji.
Ostatnim elementem dnia dzisiejszego była Adoracja, która wyjątkowo odbywała się w ciszy, dzięki czemu mieliśmy możliwość przemyślenia swojej relacji z Bogiem i podziękowania Mu za cały trzeci dzień Salwatoriańskiego Forum Młodych.