1 dzień (6 VII)

@

NO JASNE! – takimi słowami rozpoczęliśmy właśnie 27 Salwatoriańskie Forum Młodych, które w tym roku odbywa się za pomocą wszelkich portali komunikacyjnych. W kilka osób zebraliśmy się w Trzebnicy żeby móc udoskonalić i poprowadzić to nietypowe spotkanie. Akcja, która zazwyczaj kojarzy nam się z ogromem ludzi i  czasem spędzonym w niezapomniany sposób – w tym roku  również nie ulega zmianie! Wiele osób pomimo aktualnej sytuacji zgłosiło się żeby ten czas spędzić produktywnie przy tym rozważając Pismo Święte, a także to co ma nam do powiedzenia Jezus każdego dnia. Łączymy się z forumowiczami podczas Jutrzni, a także wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestniczymy wspólnie w Kręgach Biblijnych wymieniając się wzajemnie poglądami i spostrzeżeniami. Pomimo trudności jakie wystąpiły MY zarówno jak i osoby uczestniczące On-line cieszymy się, że 27 Salwatoriańskie Forum Młodych doszło do skutku! Co działo się 1-go dnia?

Znosiliśmy kartony… No jasne, że to nie jest takie proste..
Sprzątaliśmy w garażu. No jasne, że to nie jest takie proste..
Wchodziliśmy pod górę. No jasne ze to nie jest takie proste. Poniedziałek…

Dzień rozpoczęliśmy modlitwą i śpiewem. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy – rozwój ducha i charakteru. Czyli jedni byli na warsztatach, a drudzy poświęcili swój czas na pomoc bliźnim. Niektórzy układali puzzle 3D firmy IKEA, inni rozsyłali tegoroczne pakiety, a jeszcze inni sprzątali.
Po pracy nadszedł czas na błogi relaks – jedzenie! Dostaliśmy darmowe chipsy i napoje, które pomogły odzyskać nam siłę na kolejne godziny dnia. Poobiedni odpoczynek postanowiliśmy spędzić aktywnie i wybraliśmy się na zwiedzanie trzebnickich lasów. Turystyczny spacer urozmaiciliśmy sobie grą w podchody i wróciliśmy do Białego Domu, z którego animatorzy prowadzili kręgi on-line. Pozostali z nas także oddali się rozważaniu Bożego Słowa. Kolejnym punktem w programie była msza święta. Następnie zjedliśmy kolacje i mieliśmy czas, by lepiej się poznać. Dzień zakończyliśmy adoracją i poszliśmy spać.

Marta Anioł