Czwartek, 12 lipca

@

ZDJĘCIA

Każdy czwartek na Forum jest dniem specjalnym- jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego, wytrwajcie do końca 🙂

Kolejny dzień to kolejne warsztaty. Dzisiaj nasi dziennikarze zajmowali się pisaniem własnego artykułu- musieli przeprowadzić wywiady z wybranymi osobami, by później zawrzeć w nim te wypowiedzi. Warsztat Fitness Acadamy dziś nie próżnował. Była bardzo kreatywna rozgrzewka- uczestnicy musieli „wyćwiczyć” swoją datę urodzenia, przykładowo liczba 1 oznaczała 15 przysiadów. Potem przyszedł czas na godzinną tabatę, a zajęcia zakończył streching.

Dzisiejszym gościem był biskup Marek Solarczyk, który swój wykład poświęcił miłosierdziu Boga oraz jego bezwarunkowej miłości do nas, opierając się o przypowieść o synu marnotrawnym z Ewangelii według św. Łukasza. Po ciekawej konferencji udaliśmy się na kręgi biblijne w grupach, w których omawialiśmy dany fragment Pisma Świętego (Mt 10, 7-15), a następnie na wspólne uwielbienie Pana podczas Eucharystii.

Tym razem wieczór nie odbył się w klimacie radości, lecz refleksji. Dziś odbyła się tzw. „noc konfesjonałów”. Od godziny 20 uczestnicy mogli adorować Najświętszy Sakrament. Istotą tego wydarzenia była możliwość do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania- dziś posługiwali wszyscy nasi kapłani. Każdy chętny mógł udać się na rozmowę z księdzem, a później wrócić do Świątyni. Adoracja trwała aż do ciszy nocnej i tak zakończył się szósty dzień Forum Młodych 🙂