Poniedziałek, 9 lipca

@

ZDJĘCIA

Dziś nikt nie mógł powiedzieć „nienawidzę poniedziałków„! W drugi dzień tygodnia rozpoczęły się warsztaty, które odbywały się w całych Dobroszycach- od naszego ośrodka, przez przedszkole i dom kultury do gimnazjum.

Po rozpoczęciu dnia jutrznią i śniadaniu wszyscy udali się do kościoła na „rozesłanie”, czyli udanie się za prowadzącym na odpowiedni warsztat 🙂 Zajęcia trwają 3 godziny, podczas których młodzież rozwija się w zakresie zgodnym z nazwą warsztatu. Są one bardzo różnorodne- obok warsztatu „Relacje” kształtującego nasze osobowości oraz kontakty z innymi odbywa się warsztat Mozaika, na którym młodzież tworzy własne dzieła sztuki. A tuż za płotem można usłyszeć kopanie piłki czy śpiew 🙂

Po ciężkiej pracy uczestnicy mieli chwilę przerwy na obiad i odpoczynek, by przygotować się na przybycie pierwszego gościa na Forum Młodych- pani Anny Golędzinowskiej, która dała dziś świadectwo swej wiary opowiadając o jej przeżyciach. Poruszyła temat swojej kariery modelki oraz nieciekawej przeszłości i drogi, która zaprowadziła ją do Chrystusa. W wypowiedzi zahaczyła również o temat czystości małżeńskiej-wplotła go w opowiadania o swoim mężu.

Następnie nadszedł nasz na spotkania w grupach- udaliśmy się do wyznaczonych miejsc, by wspólnie rozważać Słowo Boże (Mt 19, 16-22). Po wprowadzeniu do lektury Pisma Świętego nadszedł czas na najważniejszy punkt dnia- Eucharystię.

Wieczorem wszyscy fani ruchu byli wniebowzięci, gdyż mieli okazję do wykazania się- aż 3 dyscypliny sportowe były dziś dostępne dla uczestników- piłka siatkowa, piłka nożna oraz zumba, którą poprowadziła nasza pani od warsztatu tanecznego Luz Control- Adriana Derkowska.

Dzień tradycyjnie zakończyliśmy chwilą ciszy i skupienia, by podziękować Zbawcy za szczodre dary. Dziś pojawiła się nowość, gdyż po uwielbieniu ksiądz Morański opowiedział bajkę „na dobranoc” chętnym uczestnikom.