Sobota, 14 lipca

@

ZDJĘCIA

Dziś kolejny dzień Święta Młodych. Tuż po śniadaniu zaprezentował się kolejny warsztat – skimboard. Dzisiejszymi gośćmi byli Przemysław Radzyński i Ewelina Gładysz – autorzy biografii o Helence Kmieć, zamordowanej na misji wolontariuszce. Opowiadali oni o procesie tworzenia książki oraz świadectwie, która pozostawiła po sobie bohaterka tej historii.

Po obiedzie kolejne warsztaty pokazały owoce swojej pracy – wojskowy, pierwsza pomoc, mozaika, Luz Control, W jak Wełna. teatr oraz gospel. Wszystko odbywało się na muszli koncertowej w Dobroszycach, by każdy uczestnik mógł dokładnie obejrzeć ciekawe występy. W tym samym miejscu odbyła się również uroczysta jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Forum Młodych. Towarzyszył jej nastrój refleksji, ponieważ organizatorzy przygotowali wiele zdjęć i filmów, które przywołały ogrom wspomnień. Poproszono również wieloletnich uczestników o powiedzenie paru słów na temat tego wydarzenia. Na jej zakończenie zostały wręczone nagrody „Anioły RMS-u” dla osób zaangażowanych przez cały rok w pracę nad Forum Młodych.

Wieczorem mieliśmy okazję do dobrej zabawy przy muzyce Maleo Reggae Rockers. Oprócz śpiewania piosenek zespołu cały tłum porwał się również do tańca. Dzień zakończył się modlitwą różańcową, którą uczestnicy odmawiali wspólnie w swoich pokojach, co jeszcze bardziej zbudowało nastrój wspólnoty.