Sobota, 7 lipca

@

ZDJĘCIA

Ruszyło! 25. Salwatoriańskie Forum Młodych zostało oficjalnie rozpoczęte! Oto relacja z pierwszego dnia najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w RMSowym kalendarzu.

W samo południe otwarto zapisy, uczestniczy otrzymali informatory, identyfikatory, długopis i forumowe koszulki – zestaw przetrwania na następne 10 dni. Radosna atmosfera witająca przyjezdnych panowała przed budynkiem Caritasu przez następne kilka godzin. W międzyczasie powstała kolejna okazja do poznania się- wspólny obiad. O 17 uczestnicy zebrali się w kościele na oficjalnym powitaniu, a następnie została odprawiona inauguracyjna Msza Święta, na której usłyszeliśmy słowa księdza Macieja „25. Salwatoriańskie Forum Młodych uważam za otwarte!”.

Po Eucharystii wszyscy udali się na kolację, a po niej uczestnicy spotkali się wraz ze swoimi animatorami w grupach- był to czas na poznanie zasad oraz siebie nawzajem. Prowadzący przygotowali rozmaite zabawy, by jak najlepiej zintegrować się z innymi. W tym roku każdej grupie został przydzielony opiekun duchowny- kleryk, ksiądz lub siostra zakonna.

Dzień zakończyliśmy uwielbieniem Najświętszego Sakramentu, by podziękować za otrzymane dary i prosić o siły na kolejne owocne dni Forum Młodych.

  1. Salwatoriańskie Forum Młodych oficjalnie rozpoczęte!

Można inaczej? No raczej!