Środa, 11 lipca

@

ZDJĘCIA

Kolejny dzień pełen wrażeń na Forum Młodych! Jeśli jesteście ciekawi jego przebiegu, zapraszamy do przeczytania relacji 🙂

Po porannej modlitwie i śniadaniu nadszedł czas na kolejny dzień kształcenia. Na warsztacie Luz Control uczestnicy ćwiczyli kolejne kroki układu, który zostanie zaprezentowany podczas Święta Młodych. Oprócz tego wszyscy mieli okazję poznać nowe kroki Breakdance’owe. W skrócie- było bardzo ciężko, ale miła atmosfera zajęć nie pozwoliła się na tym za bardzo skupić.

Dzisiejszym gościem był Marcin Zieliński- lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Na początku wygłosił swoje świadectwo, z którego przekaz brzmi „dla człowieka wierzącego wszystko jest możliwe”. Następnie rozpoczęła się modlitwa uwielbieniowa, którą duża część uczestników bardzo mocno doświadczyła. Nie brakowało emocji i pięknych doświadczeń Boga.

Po spotkaniu z gościem udaliśmy się na spotkania w grupach, które zdecydowanie rozluźniły atmosferę- uczestnicy mieli okazję do omówienia dzisiejszej Ewangelii oraz do kolejnych zabaw integracyjnych.

Dzisiejsza Msza Święta była wyjątkowa, bo prymicyjna. Odprawiło ją naszych 4 neoprezbiterów- ksiądz Pavlik, Żenia, Marek oraz Mateusz. Po Eucharystii każdy uczestnik otrzymał również specjalne błogosławieństwo prymicyjne, dzięki któremu można uzyskać odpust zupełny.

Wieczór przepełniony był radością i rywalizacją, bo na wszystkie grupy czekały teleturnieje- Kocham Cię Polsko, Familiada, Śpiewające Fortepiany, 5 sekund oraz specjalna edycja- Można Inaczej 🙂 Nie brakowało śmiechu ani pozytywnej energii. Ostatecznym zwycięzcą została grupa 12!

Dzisiejsza adoracja była wyjątkowa- na wejściu każdy otrzymał świeczkę. Po pewnym czasie na środku ustawiły się wszystkie osoby duchowne, każda z jedną literą z przodu ubrania oraz z jedną na tylnej części. Gdy wszyscy ustawili się po kolei, utworzyli dwa napisy „Kogo mam posłać?” oraz „Oto ja, mnie poślij”. Jak można się domyśleć, dzisiejszy dzień skupiony był na temacie powołań. Następnie osoby duchowne zapaliły swoje świeczki i zaczęły dzielić się ogniem z innymi uczestnikami, jako symbol rozpalania płomienia wiary w innych.