Wtorek, 10 lipca

@

ZDJĘCIA

Kolejny dzień Forum Młodych za nami! Po porannej modlitwie nadszedł czas na kontynuację warsztatów, udaliśmy się na nie wraz z naszymi opiekunami. Dziś uczestnicy warsztatu dziennikarskiego mieli okazję poczuć się jak zawodowcy, gdyż przeprowadzili wywiady dotyczące innych zajęć. Nowością w tym roku jest  warsztat terapii manualnej, na którym dziś wszyscy mieli okazję do nauki o rozluźnianiu mięśni nogi- od uda aż po stopy.

Kolejnymi gośćmi na Forum Młodych było małżeństwo-Magda i Zbyszek. Skupili się oni na temacie życia w czystości aż do ślubu oraz powołaniu do wspólnej drogi życiowej, jaką jest małżeństwo. Opowiadali o tym, jak ważne jest wsparcie w związku oraz modlitwa za drugą osobę.

Dziś przywitaliśmy na Eucharystii kolejnych księży, a kazanie wygłosił jeden z byłych dyrektorów
RMS-u ksiądz Rafał Ziajka. Pogoda niestety pokrzyżowała nam plany i olimpiada forumowa nie mogła się odbyć- nie stanęło to jednak na przeszkodzie dobrej zabawie.  Wieczór w radości poprowadził ksiądz Żenia, który jest ekspertem od porywania tłumów. Młodzież śpiewała i tańczyła wykonując ruchy, które wodzirej przedstawiał na scenie.

Uwielbienie Pana to najlepszy sposób, by zakończyć ten dzień pełen wrażeń. Nie zabrakło również bajki księdza Morańskiego. Po tym intymnym spotkaniu z Bogiem wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.